NBA: Vedúci tím ligy Boston prehral doma s Orlandom

18.12.2022 Celý región

New York 17. decembra (TASR) - Vedúci tím basketbalovej NBA Boston Celtics prehral na domácej palubovke s Orlandom Magic 109:117. Mladý tím z Floridy potvrdil aktuálnu dobrú formu a zvíťazil v piatom stretnutí v sérii. Boston si udržal najlepšiu bilanciu v súťaži o jeden duel pred Milwaukee, Orlando je až na 13. mieste Východnej konferencie.

Brooklyn zvíťazil v Toronte 119:116 zásluhou úspešnej trojky s klaksónom Kyrieho Irvinga. Anthony Davis pre problém s nohou nenastúpil na druhý polčas, no Los Angeles Lakers aj bez svojho ťahúňa zdolali tretí tím západu Denver 126:108.

Najlepším strelcom Orlanda bol nemecký pivot Moritz Wagner s 25 bodmi, jeho strelecky väčšinou úspešnejší brat Franz dodal 19, najvyššie draftovaný hráč tohto roku Paolo Banchero pridal 20. Bostonu nestačilo 31 bodov Jaysona Tatuma. Magic prekonali svojho súpera predovšetkým pri doskakovaní a to 53:38. "Tréneri nám povedali, že zápas môže mať dva scenáre. Buď sa budeme sťažovať, že hráme vonku proti najlepšiemu tímu súťaže, alebo ukážeme kvalitu. Som hrdý najmä na to, že sme v úvode prehrávali, no dokázali sme to zvrátiť a v druhom polčase si neustále držať vedenie," pochvaľoval si Banchero podľa AP.

Brooklyn prehrával v prvom polčase v Toronte aj o 18 bodov, no napokon si dokázal pripísať piaty úspech v sérii. Irving tím viedol s 32 bodmi a rozhodujúci pokus premenil stepbackom. "Bola to myšlienka na poslednú chvíľu, pretože nestrieľam trojky tak dobre, ako by som mohol. Budem však na tom pracovať. Dostať loptu v posledných sekundách zápasu a rozhodnúť, to sú momenty o ktorých snívate," tešil sa po stretnutí Irving. Nets sa po slabšom štarte do sezóny posunuli na východe už na 4. priečku o štyri stretnutia za Boston.

Lakers vyhrali iba druhý z uplynulých šiestich duelov, v tabuľke im na západe patrí až 12. miesto. Proti Denveru však ukázali, že vedia nájsť recept aj na nepriazeň osudu. Davisa zastúpili iní a až sedem hráčov Lakers sa napokon dostalo do dvojciferných čísiel. Russell Westbrook ako náhradník druhýkrát v sezóne dosiahol na triple double, zaznamenal 15 bodov, 12 asistencií a 11 doskokov. "Je to veľká vec. Obzvlášť po srdcervúcej prehre po predĺžení doma s Bostonom. Dokázali sme zastaviť súpera v obrane a vyťažiť z toho v útoku," zhodnotil duel najlepší strelec Lakers LeBron James s 30 bodmi.

NBA - sumáre:

Charlotte Hornets - Atlanta Hawks 106:125 (24:38, 35:37, 33:23, 14:27)
najviac bodov: Ball 27 (7 trojok), Oubre 16, Richards 13 (11 doskokov) - Young 31, Bogdan Bogdanovič 28 (7 trojok), Griffin 13

Detroit Pistons - Sacramento Kings 113:122 (29:28, 34:27, 23:38, 27:29)
najviac bodov: Bojan Bogdanovič 22, Duren 15 (14 doskokov), Bey 14 - Fox 24, Sabonis 23 (13 doskokov), Barnes 20

Boston Celtics - Orlando Magic 109:117 (28:32, 26:30, 27:26, 28:29)
najviac bodov: Tatum 31, Brown 26, Brogdon 15 - M. Wagner 25, Banchero 20, F. Wagner 19

Cleveland Cavaliers - Indiana Pacers 118:112 (29:31, 25:30, 29:33, 35:18)
najviac bodov: Mitchell 41 (8 trojok), Garland 20 (10 asistencií), Mobley 16 - Mathurin 22, Haliburton 17 (14 asistencií), Hield a Nesmith po 14

Philadelphia 76ers - Golden State Warriors 118:106 (33:38, 22:19, 33:24, 30:25)
najviac bodov: Embiid 34, Harden 27, Melton 17 - Poole 29, DiVincenzo 17 (10 doskokov), Looney 14 (11 doskokov)

Toronto Raptors - Brooklyn Nets 116:119 (29:19, 33:33, 22:36, 32:31)
najviac bodov: VanVleet 39, Barnes 26, Siakam 17 - Irving 32, Durant 28, Watanabe 17

Chicago Bulls - New York Knicks 91:114 (32:29, 21:29, 22:29, 16:27)
najviac bodov: LaVine 17, DeRozan 14, Williams 10 - Barrett 27, Brunson a Grimes po 22

Oklahoma City Thunder - Minnesota Timberwolves 110:112 (28:30, 22:33, 41:25, 19:24)
najviac bodov: Gilgeous-Alexander 35, Omoruyi a Wiggins po 14 - Reid 28, Rivers 20, Edwards 19 (11 doskokov)

Dallas Mavericks - Portland Trail Blazers 130:110 (31:32, 41:31, 38:22, 20:25)
najviac bodov: Dončič 33, Wood 32 (12 doskokov), Hardaway 17 - Lillard 24, Nurkič a Watford (11 doskokov) po 16

Los Angeles Lakers - Denver Nuggets 126:108 (33:32, 31:33, 29:23, 33:20)
najviac bodov: James 30, Bryant 21, Reaves 16 - Jokič 25 (11 doskokov), Murray 23, Gordon 17